Czyżby mikołaj to zaplanował?!

Czasem życie płata niezłe figle, czasem... inni ludzie mu pomagają i znika Ci samochód. Życie sprawdza, życie uczy, życie prowadzi do różnych przemyśleń. Mnie przyszło się zastanowić nad tym czy ciągłe wybieranie samochodów ze stajni Volkswagena nazbyt nie ograniczyło mojej motopasji. I tak doszedłem do wniosku, że chyba czas zmienić motoreligię z niemieckiej na... Znawcy rozpoznają to auto z obrazka pod tytułem ;)

Game Over? ;)

"Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko" - Albert Einstein. Moim marzeniem dzisiaj jest zbliżać się do oczekiwanego wyniku tej teorii... Są takie dni w życiu, kiedy człowiek czuje, że zmienia się na lepsze, że jego życie obiera własciwy tor. Dzisiaj wielki dzień, nasz ślub! Znalazłem swoją Muzę i postanowiłem już nikomu jej nie oddać :)

Bawarsko-czeska wyprawa

W końcu udało mi się z pomocą trzech moto-maniaków odwiedzić kolejno Audi Museum, Muzeum Sportovnich Vozu i Skoda Muzeum. Przy okazji zaliczone Bratwurst mit Pommes na niemieckiej A9 i knedle pod Hradcanami w Pradze :) Chyba póki co najlepszy wyjazd do muzeów. Pozdrawiam pana kierowcę w busie 136 z Pragi, którego na śmierć wystraszyłem o 23:50 pytaniem podczas jego postoju na pętli - "czy jedzie Pan jeszcze do Pragi?".

Muza Zuza!

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie" - Paulo Coelho. Dzisiejszy dzień napawa mnie dumą, wzruszeniem i niesamowitym szczęściem. Słysząc pierwszy płacz dziecka nie sposób utrzymać emocje na wodzy, czy też zablokować łzy szczęścia. Oto ona - niewinna i piękna jak anioł. Muza nr 2 - Zuzia :*

Urlop w Bawarii i nowe galerie!

No i wróciłem z dlugo oczekiwanego urlopu w Bawarii. Muszę przyznać, że to zupełnie inny świat. Życie płynie tam zupełnie innym tempem niż w Polsce, że nie wspomnę o sielankowej atmosferze, pięknych krajobrazach i wszędobylskim "niemieckim porządku" - żyć, nie umierać. Z wyjazdu udało mi się wygenerować dwie nowe galerie - jedna z wizyty w BMW Welt/Museum, druga pokazująca dobre i złe strony Oktoberfestu. Zapraszam do do oglądania galerii!

Strona w budowie

No i nadszedł w końcu czas na odświeżenie strony. Aktualnie znajduje się ona w stanie lekkiego rozkładu, tj. nieuzupełnione wszystkie treści i niedokończony layout. Ot, taka surówka, na którą właśnie patrzysz. Nie mniej jednak zdecydowałem się wystylizować stronę inspirując się przy tym Modern UI (aka Metro UI), czego pierwsze efekty już pewnie widać. Mam nadzieję niebawem skończyć, o czym poinformuję :)

Richtung Stuttgart!

Niektórym Stuttgart kojarzy się księciem Ludwikiem i jego pięknym pałacem w leżącym nieopodal Ludwigsburgu. Z kolei dla mnie jest to miejsce, które stało się kolebką luksusu, smaku życia i pięknych samochodów. Mowa tu o dwóch prestiżowych markach niemieckich jakimi są Mercedes i Porsche. Wspólnie ze znajomymi z pracy postanowiliśmy kontynuować mój pomysł na zwiedzanie europejskich muzeów motoryzacyjnych. Zwiedziliśmy więc Mercedes-Benz Classic Museum oraz Porsche Museum. Zapraszam!!!

Wizyta w Wolfsburgu

W roku 2009 za cel postawiłem sobie odwiedzić wszystkie miejsca, które stały się kolebką niemieckiej motoryzacji. W planie wizyta w VW, Audi, BMW, Mercedes i Porsche. Żeby nie być gołosłownym, wspólnie z dwójką pasjonatów wybraliśmy punkt nr 1 i pojechaliśmy do Wolfsburga, stolicy Volkswagena, w której to rosła jedna z potęg segmentu samochodów popularnych. Zobaczcie sami co tam udało się znaleźć!

Znajdź mnie

gl