ŠKODA Muzeum, Mladá Boleslav Czechy

Tak, tak... Muzeum zielonego kurczaka również odwiedzone. Znajdujące się ok 60 km na północny wschód od Pragi, przyciągnęło mnie z jednego powodu. Doceniam Czechów za pielęgnowanie swojej marki i mariaż z VW, co wyszło marce na zdrowie.

Czytaj dalej

Porsche Museum, Stuttgart Niemcy

Trasa ze Śląska to ok. 900km w jedną stronę. Muzeum znajduje się w Stuttgarcie, pod adresem Porscheplatz 1 (o dziwo :P). Podobnie jak w przypadku innych muzeów, jest ono również usytuowane obok głównego salonu. Jest to drugie muzeum, które obok Mercedesa postanowiłem zwiedzić wraz z trzema kolegami z pracy.

Czytaj dalej

Muzeum Motoryzacji i Techniki, Otrębusy Polska

W jeden z jesiennych weekendów postanowiliśmy z kuzynem sprawdzić "jak się to robi" w Polsce, jeśli chodzi o muzea motoryzacyjne. Postanowiliśmy odwiedzić Otrębusy, które jest ich najważniejszym przedstawicielem. Niezrażeni fatalną pogodą pojechaliśmy ~300km żeby zobaczyć eksponaty znane jedynie ze zdjęć na stronie internetowej.

Czytaj dalej

Muzeum Sportovních Vozů, Lány Czechy

Czesi to bardzo ciekawi ludzie... pod wieloma względami. Jadąc z Ingolstadt, pod Pragą znajduje się mała miejscowość Lany. I tam oto prywatny kolekcjoner udostępnił swoje okazy samochodów sportowych. Muzeum jest bardzo specyficzne, bo przesiąknięte wyścigami samochodowymi.

Czytaj dalej

Mercedes-Benz Classic Museum, Stuttgart Niemcy

Trasa ze Śląska to ok. 900km w jedną stronę. Muzeum znajduje się w Stuttgarcie, zaraz nieopodal stadionu VFB Stuttgart (nota bene nazwanego dziwnym trafem Mercedes-Benz Arena ;). Piękny budynek, 7 pięter, ogromna powierzchnia, na której ułożono ponad 150 historycznych modeli tej marki.

Czytaj dalej

Muzeum Inżynierii Miejskiej, Kraków Polska

W jeden z weekendów wybrałem się wraz z rodziną na którą przechadzkę po Krakowie. Wstąpiliśmy do muzeum, bo nie mogłem odpuścic takiej okazji. Mimo, że sama wystawa jest malutka, warto było jeszcze raz z nostalgią spojrzeć na pojazdy, które 20 lat temu były codziennością na polskich drogach.

Czytaj dalej

Audi Museum Mobile, Ingolstadt Niemcy

Położone w pięknej Bawarii, kolejne niemieckie muzeum jakie przyszło mi zwiedzać to Museum Mobile marki Audi. Podobnie jak w przypadku BMW, Porsche i Mercedesa, znajduje się ono tuż przy głównej siedzibie i fabryce Audi w Ingolstadt. Niecałe 800km ze Śląska przez Czechy to niedaleko

Czytaj dalej

BMW Welt, BMW Werk, BMW Museum, München Niemcy

Trasa ze Śląska to ok. 700km (przez Czechy i Austrię) lub 900km (przez Niemcy) w jedną stronę. Całość znajduje się w Monachium, w Olympiaparku. BMW podzieliło zwiedzanie dla przyjezdnych na 3 elementy: BMW Welt, BMW Werk, BMW Museum ;) BMW Werk jest niestety niedostępny dla fotografów, stąd też brak zdjęć w galerii.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2

Znajdź mnie

gl