Kategorie
Motoryzacja

BMW Welt, BMW Werk, BMW Museum, München Niemcy

Trasa ze Śląska to ok. 700km (przez Czechy i Austrię) lub 900km (przez Niemcy) w jedną stronę. Całość znajduje się w Monachium, w Olympiaparku. BMW podzieliło zwiedzanie dla przyjezdnych na 3 elementy: BMW Welt, BMW Werk, BMW Museum 😉 BMW Werk jest niestety niedostępny dla fotografów, stąd też brak zdjęć w galerii.

Wejście do BMW Werk kosztuje 6 Euro i jest zorganizowane w grupy z przewodnikiem. Można tam zobaczyć precyzję i doskonałość procesu produkcji najnowszych modeli BMW. Z kolei BMW Welt jest dostępne za darmo i spełnia rolę wielkiego salonu nowych modeli oraz miejsca skąd można odebrać swoje nowe wymarzone BMW.

Z kolei najciekawszą z punktu widzenia historii motoryzacji jest wizyta w muzeum. Bilet kosztuje jedyne 12 Euro i zapewnia szerokie spektrum doznań. Począwszy od historii techniki i fascynacji motoryzacją, przez szereg modeli historycznych i nowoczesnych (w tym np. wydzielona część na 7-Series, M Power, Motocykle, Motocykle sportowe) aż po koncepty, które nigdy nie weszły bądź nie wiadomo czy kiedykolwiek wejdą do produkcji. Oprócz tego warto wspomnieć o niebanalnej architekturze samego budynku, który zachwyca pomysłowością i analogią do statków kosmicznych: