Rajd Odjazdowy Bibliotekarz – na zachód TG

11 maja odbył się rajd rowerowy „Książka na kole” organizowany w ramach akcji Odjazdowy Bibliotekarz z okazji Tygodnia Bibliotek.

W grupie, wyposażonej w chorągiewki z hasłem „odjazdowy bibliotekarz”, wyruszyliśmy spod Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu do biblioteki w Boruszowicach. Bo jak powszechnie wiadomo nawet mole książkowe, jeżdżą na kole! Rowerzyści z gminy Tworóg i Tarnowskich Gór, głodni wiedzy i atrakcji, ruszyli następnie do starej papierni. Mieszkaniec sołectwa, pan Andrzej Ecler opowiedział inspirującą opowieść o zabytkowych zabudowaniach nawiązując do historii Solarni.

Kolejnym punktem rajdu była ukryta w lesie, z dala od ulicznego zgiełku niewielka Mikołeska. Odjazdowi bibliotekarze wraz z gośćmi dojechali tam leśnym traktem mijając tzw. stary Boruszowiec. Przerwę zaplanowano u Pani Ireny (tak nakazuje tradycja!). Sklep w samym środku wsi z kameralnym ogrodem z drewnianymi ławami to obowiązkowy przystanek na rowerowej trasie. Miejsce idealna nie tylko na posiłek, ale też lekturę. Bo odjazdowi bibliotekarze wyruszyli w trasę z przesłaniem: książka to wspaniały kompan na wycieczkach, wakacjach, urlopach… To odskocznia od codzienności, ale też bardzo przyjemny trening mózgu.