Pyrzowice – pętla 35km na wschód TG

Co prawda wakacje już za nami, ale zdarzają się pojedyncze dni, w których można wykorzystać ostatnie promyki słońca do zwiedzania okolic TG na rowerze. Dzisiaj znów propozycja trasy na wschód, tym razem na platformę widokową przy lotnisku Pyrzowice. Polecam wszystkim, którzy już tęsknią za lotami na wakacje 🙂

Trasa z rynku do lotniska została wytyczona w formie pętli 35km i prowadzi nas wzdłuż zalewu Chechło, gdzie standardowo można też chwilę się zregenerować.
Z racji różnych poziomów trudności, część „do lotniska” jest wytyczona typowo dla amatorów i ew. średnio zaawansowanych, gdzie jedyną trudnością będzie podjazd leśny uwieczniony na jednym ze zdjęć. Z kolei trasa powrotna prowadzi przez nieco trudniejszy teren. Tutaj czekać na Was będzie 1) ucieczka przed psami w Kolonii Oparowe, 2) przeprawa przez Brynicę po starych betonowych masztach oświetleniowych, 3) wdrapywanie się na wiadukt kolejowy w celu przejechania na drugą stronę torów. Zdążyłem uwiecznić tylko wiadukt, niestety psy nie współpracowały, więc nawet będąca obok kładka przez Brynicę też mi uciekła.

W zależności więc od poziomu potrzebnych emocji, humoru i bezpieczeństwa polecam albo całą pętlę, albo powrót tą samą drogą, którą jedziemy do lotniska.
Link do trasy: https://www.komoot.com/pl-pl/tour/1277824604